Automatické zavlažování Vyžlovka

První zakázka z jara letošního roku – malá zahrada na Vyžlovce. Požadavkem bylo instalovat naprosto automatický systém pro zavlažovaní komplet celého pozemku i se zatravněnou parkovací plochou pro automobil.

Jako zdroj vody posloužila jímka, do které je přivedena dešťová voda z celé střechy a jelikož dešťovka nikdy nestačí, zařídili jsme automatické dopouštění z vodovodního řádu s víceronásobnou ochranou, aby majitel neplatil zbytečně za vodu z řádu pokud to není třeba.

Na ovládání celého systému jsme zvolili jednotku Rain&Bird, která je dobře intuitivní na ovládání, je spolehlivá a hlavně je možné ji připojit na místní wi-fi. Díky tomu je zavlažování možné kontrolovat v mobilním telefonu, a to je nejdůležitější, jednotka si dokáže stahovat informace o předpovědi počasí a sama automaticky upravovat množství zálivky. Jednotka také ovládá automatické dopouštění. Spustí se jen na určitou dobu těsně před začátkem zavlažovacího cyklu, aby se jímka udržovala „prázdná“ – připravená pojmout dešťovou vodu, která je stále ještě zdarma 🙂

0 Komentáře

Zanechte komentář

Máte dotaz nebo jiný názor?
Napište, budeme rádi!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *